KVALITNÍ LEŽENÍ - PRO PSA VĚC DŮLEŽITÁ

Potřebují psi kvalitní ležení?

Jsou pejskaři, kteří budou vždy oponovat, že pes je zvíře a investice do kvalitního pelíšku je zbytečností. Stačí mu přece rohožka, deka, kus koberce, někteří dokonce i dřevěnou podlážku považují za dostatečné ležení. Záleží na celkovém přístupu ke psu – je pro nás pouze nahraditelným zdrojem příjmu prostřednictvím produkce štěňat, strážcem našeho obydlí, prostředkem k uspokojení vlastních ambicí, nebo je to i kamarád, čtyřnohý člen rodiny, kterému chceme omezený čas strávený s námi co nejvíce zpříjemnit?

Soužití s člověkem v dobrém i zlém.

Je třeba si uvědomit, že pes se během dlouhé doby vzájemného úzkého soužití člověku velmi přizpůsobil, a to bohužel i v negativním slova smyslu. Dnešní psi mají podobné nemoci jako lidé, mnozí z nich trpí chronickými zdravotními obtížemi. A ortopedické problémy patří bezpochyby mezi jedny z nejčastějších, a to především, ale nejen, u větších a obřích plemen.

Od věci není ani prevence u jedinců, kteří žádné (viditelné, rozpoznatelné) obtíže nemají. Naprostá většina starých psů totiž nějakými ortopedickými problémy trpí, a většinou právě díky zmiňovanému úzkému soužití s člověkem. Například jako důsledek tahání na vodítku, různých psích sportů, nadměrného rázování při úvazech na obojku v různých situacích, nošení nevhodného postroje s pásem před hrudník, který omezuje volný pohyb předních končetin, nebo třeba, a to si majitelé často neuvědomují, v důsledku pravidelného nevhodného pohybu vyskakování z místa nahoru – ať už do automobilu nebo doma na pohovku.

Psům trpícím těmito problémy může ortopedické ležení přinejmenším zkvalitnit život, v některých případech i prodloužit. Majitel, který zažil tu bezmoc, když musel nechat předčasně uspat svého jinak zdravého čtyřnohého kamaráda proto, že jeho ortopedické problémy byly již neřešitelné a s dalším běžným životem neslučitelné, o předchozích řádcích nepochybuje.

U člověka o užitečnosti kvalitního ležení nikdo nepochybuje, u staršího už vůbec ne, tak proč by to u psa mělo být jinak?

Jaký pelíšek tedy zvolit?

Pelíšky a matrace plněné molitanovou drtí a podobnými běžně užívanými výplněmi, které se časem proleží a zdeformují, určitě kvalitní ortopedickou podporu neposkytují. Moderním a oblíbeným materiálem je paměťová pěna, která by ale nikdy neměla být použitá samostatně, ale vždy v kombinaci s podpůrnou pěnou.

Kromě lehátka Anadi najdete v naší nabídce ortopedickou matraci Royal tvořenou ze dvou vrstev – podpůrné a paměťové pěny. 

Ortopedická matrace Royal je také velmi vhodná pro alergické psy i majitele, neboť nepohlcuje prach a pyly, snadno a rychle se čistí.

Pro venkovní prostory zůstává jedním z nejlepších řešení lehátko Anadi, které odolá jakémukoliv počasí, jeho potah nevstřebává vlhkost a lehátko je téměř ihned použitelné po dešti i při umístění na nekrytém místě.

Kvalitní péče a investice do zdraví vašeho čtyřnohého kamaráda se z dlouhodobého hlediska vždy vyplatí.

https://www.dogcat.cz/lehatka-pelechy-matrace-pro-psy/ortopedicke-lehatko-pro-psy-anadi/

https://www.dogcat.cz/lehatka-pelechy-matrace-pro-psy/ortopedicka-matrace-anadi-royal-z-umele-kuze-cerna-m-xxl/